Sandnes kl 11 lørdag: 186 starter

Fra Åkra kommer Marius Emil Salvanes som i fjor 14 år gammel løp 800 på 2.09.12 og som i Sandneshallen debuterer innendørs

En lang liste såvel yngre som eldre spennende navn å finne på startlistene

Stevnet er ment som et prøvestevne for at funksjonærer og alt teknisk utstyr skal få drillet praksis før UM i friidrett i mars. Men stevnet er også spennende for alle aktive, hvilke resultater som er mulig å oppnå lenge før det er tid for å løse opp for all mengdetrening, lenge før vi egentlig kan vente noe veldig bra

Og det kan bli show dette også for publikum. 4 utøvere skal hoppe stav, og den ene Per Magne Florvåg greidde i fjorårssesongen som 18 åring å forbedre seg fra 4.51 til 5.01 – dette er nesten i taket, virkelig høyt altså. Per Magne er landets beste stavhopper og til og med kandidat til årets EM i friidrett. De grønne Sandnes utøvere er nå faktisk i ferd med å klatre til topps som landets aller beste friidrettsklubb – like i hælene på Tjalve da årets regnskap om flest poeng i friidrettsserien skulle gjøres opp

At Sandnes i år kan gå helt til topps skyldes ikke bare klubbens flotte fremganger blant ungdommene. Blant flere interessante nyinnmeldinger har Sandnes nå siste 2år sikret seg landets 3 beste mange kamputøvere. I et friidretts Rogaland hvor nesten alle skal drive med løp gir mangekamp utøvere på godt internasjonalt nivå flust med poeng i friidrettsserien, men ikke alle disse rekker stevnet lørdag

Haugesunds Espen Halvorsen Verpe har i flere sesonger løpt gode mellomdistanse løp, ifjor best i Norge på 600 gutter 18 med 1.25.86

I Skjalg troppen er vi veldig spent på flere av klubbens mange meget gode 800m løpere. Kristine Holst blir 17 i år og lover godt. Ida Elise Nymoen Eltervaag hadde også en flott sesong for ikke å snakke om 15 årige Markus Borge Harbo som gjorde nesten rent bord på alle konkurranser han stilte opp i for sin årsklasse i fjor. John Gopal Bjerga er like gammel som Markus, mulig vi også her vil se en ny spennende løper på 800 i morgen

Ikke lett å følge med i så mange klasser så mange utøvere. Men alle vet selvfølgelig hvem de er herrene Henrik og Filip Ingebrigtsen. Kommer til stevnet direkte fra 2 uker høydeopphold i Afrika. Filip er etter sin strålende fremgang sist sesong nå flyttet opp til elite gruppa i Team Holta Runners. På 1500 forbedret Filip seg i fjorårets G18 klasse fra 4.05.06 til 3.51.70, på 800 fra 1.56.74 til 1.50.81. Filip vil være en sterk kandidat til å slåss om de edleste NM medaljer på begge distanser i såvel junior som senior NM. Henrik kjenner alle til – vi bare minner igjen om at U23 EM gull vinner på 5000 Sindre Buraas bare såvidt slo Henrik i samløp under EM terrengløp 8,2km i Slovenia i desember.

I en stor tropp fra Kristiansand kommer bl.a. Benedikte Hauge som vi er veldig spent på. Etter hhv 53.83(400) og 58.46(400H) i 2009, var hun tilbake sent på sesongen 2011, landets 3 beste i fjor, men kanskje hun i 2012 finner tilbake til sine gode løp i 2009. Gjesdal jenta Hege Vold som også har vært i Norgestoppen på hekk er påmeldt. Også Hege løper nå for Kristiansand

Og vi skal selvfølgelig ikke glemme våre egne. Men beskjedne som vi noen ganger kan være, lar vi denne gang bena snakke for seg selv og sier fantastisk at så mye som 14 stiller i blått i morgen. Blant mange gode veteraner se opp for Johan Andreas Løland i klasse 50-54 og Bjarne Skumsnes som løper 800 i klasse 55-59. Begge er NM gull kandidater i flere øvelser, når det går mot veteran NM på Stavanger stadion 14-16.sept

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close