Treningspause – treningsplan 2012

Det kan se ut til at hovedinnhold av artikkel lagt ut kl 0625 idag har falt ut, vi prøver påny

 

Håndballalliansen er blitt tildelt 1/4 del av inne areal i Stavanger Idrettshall tirsdager mellom kl 16-17. Med dette blokkeres mulighet for rundbaneløping i Stavanger på tirsdager. Sprintstripa vil være åpen, men som miljø faktor for et samlet distanse-treningsmiljø i GTI, vil dermed det ene av forrige vinters tilbud forsvinne

Men, fortvil ikke

Nye Sandneshallen oppe på Sandved er bare fantastisk inspirerende å trene i. Dette er en spesialhall for friidrett hvor det på enkeltdager er logget oppmøte på mer enn 500 helt unge utøvere som trener tidligere på dagen.  Som tidligere meddelt vil GTI starte opp innendørs fra 4.oktober, det er bare å begynne å glede seg.

For å løpe intervalltrening innendørs anbefales lette intervallsko eventuelt kan konkurranse piggsko nyttes, men her gjelder regelen at kun flate pigger er tillatt. Innendørspigger fåes kjøpt på Løplabbet. Ellers praktisk når man kommer til Sandneshallen, er det over på strømpelesten fra resepsjon og på veien gjennom garderober og inn på hovedbanen. Ikke et snev av støv skal ligge igjen på løpebanen ved kanskje landets flotteste innendørs friidrettsanlegg

GTI sender ikke ut treningsprogrammer. For å ta del i klubbens treningsfelleskap og de programmer som ligger til grunn for klubbens fremganger, er medlemskap i klubben og oppmøte på fellestrening en forutsetning. Under følger ukentlig ramme for treninger som er tenkt gjennomført fremover mot sesongstart 2012

Søndag – Rolig langtur på variert underlag, 2-3 timer

Mandag – Egentrening

Tirsdag – Sandneshallen kl 19-21. Langintervall. Start oppvarming fra kl 1915. Varierende mengde ift. nivå ved fremmøte – gruppe kort/mellomdistanse og langdistanse

Onsdag – Egentrening

Torsdag – Stavanger Idrettshall kl 18-19. Intervalltrening. Start oppvarming kl 1730, oppvarming utendørs med start fra Idrettshallen

Fredag – Egentrening

Lørdag – Gamlingen kl 1100-1230. Bakkeløp. Treningen starter med oppvarming rundt Mosvannet

 

GTI trenere og mosjonister kan ellers treffes på Glatrimmen hver mandag/onsdag kl 1715-1815, hvor det året rundt gjennomføres 10 ukers joggekurs langs byens turstier på ulike nivå. Treningsavgift innbetales her til separat konto. Fremmøte fra parkeringsplassen ved Svithun vg. skole, eller over broa motsatt side av Siddishallen på Tjensvoll (Madlaveien)  

     

 

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close