GTI – Oppdatert kretsstatistikk

 

En god del av GTI løpernes mange hel og halvmaraton løp så langt i sesongen er kommet med, men alle resultater fra inn- og utland blir nesten umulig å fange opp.

Greitt nok, siden det ofte er på høsten at flere av distanse traverne slår til med sine årsbeste resultat – enten vi snakker om Kondistrimmen (10.000) på Lye imorgen onsdag kl 1815, halvmaraton/maraton i Oslo neste helg, Berlin, Chicago eller Firenze Maraton – som er noen av oppgavene som venter.

 

Kan hende får vi også nye årsbeste når Sandnes Idrettslag inviterer til Høstlekene neste lørdag – et tradisjonsrikt flott storstevne med sprint, distanseløp og tekniske øvelser. Ennå er det tid å rekke påmelding

 

Utover gledelig mange GTI resultater, nevnes at det i år er satt 4 nye kretsrekorder, alle av utøvere fra landets nest største friidrettsklubb Sandnes IL

– stav

– 10-kamp

– 110m hekk

– 400m hekk

 

I samme slengen nevnes at Ørjan Grønnevigs løp på 5000m da han tok gull under junior NM i Kristianssand, var nærmere 14 sekunders forbedring av Bjørnmar Ustad Kristensens tidligere mesterskapsrekord. Og at Anne Jorunn Hodne (27) noterte årets nestbeste løp i verden på 6 timers Ultra maraton, er også blant de særdeles gode GTI prestasjoner iår – men som ikke vises i noen statistikker

Og siden vi savnet resultater på kretsstatistikken fra Undheims store løper gruppe, håper vi på gode forhold og flotte dueller på 10.000 i morgen med hele 7 Undheim løpere i feltet

 

Her følger årets beste i GTI sortert etter poengscore i tabell gjeldende for junior/senior, og hvor da noen av klubbens virkelig dyktige veteran utøvere i så måte gjerne ikke er ydet rettferdighet

 

5000 m

Ørjan Grønnevig

14.14.58

Kristiansand 05.08

881

3000 m

Ørjan Grønnevig

8.20.64

Oslo/Bi 19.05

856

10000 m

Ørjan Grønnevig

30.17.55

Byrkjelo 14.08

846

1500 m

Ørjan Grønnevig

3.57.95

Sandnes 25.06

781

10000 m

Ragnar Stølsmark

31.37.61

Byrkjelo 14.08

761

5000 m

Ragnar Stølsmark

15.06.14

Sollentuna 28.06

758

100 m

Thore Vold

11.99 +1.5

Stavanger 19.05

613

3000 m

Torger Stølsmark

9.35.97

Stavanger 09.06

563

800 m

Trond Magne Susort

2.09.07

Stavanger 18.08

537

1500 m

Trond Magne Susort

4.28.40

Sandnes 25.06

536

1500 m

Bjørnar Heide

4.28.68

Sandnes 25.06

534

1500 m

Erlend Agøy Engum

4.30.16

Sandnes 25.06

524

5000 m

John Nicolaysen

17.16.42

Sandnes 09.08

506

10000 m

Erlend Agøy Engum

36.32.7

Sandnes 02.07

504

3000 m

Erlend Agøy Engum

9.56.82

Sandnes 05.07

501

100 m

Kristoffer Berg Jansen

12.57 -0.5

Stavanger 09.06

498

3000 m

Bjørnar Heide

9.57.05

Stavanger 18.08

498

1500 m

John Nicolaysen

4.35.02

Sandnes 25.06

493

200 m

Thore Vold

25.79 -3.9

Sandnes 24.05

491

3000 m

Trond Magne Susort

9.59.74

Stavanger 09.06

490

800 m

Trygve Berg

2.14.10

Drammen 27.08

470

5000 m

Bjørnar Heide

17.39.72

Sandnes 09.08

469

5000 m

Erlend Agøy Engum

17.51.0

Sandnes 02.07

451

1500 m

Trygve Berg

4.46.33

Drammen 28.08

426

100 m

Camilla Cock

14.65 +0.3

Stavanger 09.06

418

200 m

Johan Løland

26.82 +0.4

Egersund 08.09

415

1500 m

Siv Hilde Houmb

5.44.49

Sandnes 25.06

407

200 m

Petter Tytlandsvik

27.09 -3.9

Sandnes 24.05

396

400 m

Thore Vold

60.52

Stavanger 19.05

396

200 m

Kristoffer Berg Jansen

27.26 -3.9

Sandnes 24.05

385

100 m

Johan Løland

13.21 +0.8

Egersund 08.09

385

1500 m

Thore Vold

4.54.23

Stavanger 19.05

382

1500 m

Britt-Hege Nicolaysen

5.51.44

Sandnes 25.06

379

1500 m

Roman Benz

4.55.02

Stavanger 19.05

378

200 m

David Kamil

27.36 +0.4

Egersund 08.09

378

400 m

Johan Løland

61.54

Drammen 28.08

369

lengde

Johan Løland

4.99 +0.2

Drammen 27.08

369

800 m

Bjarne Skumsnes

2.23.36

Stavanger 18.08

363

1500 m

Bjarne Skumsnes

4.58.71

Stavanger 19.05

358

spyd 800 g

David Kamil

31.46

Egersund 08.09

355

200 m

Camilla Cock

31.94 -5.3

Sandnes 24.05

344

3000 m

Bjarne Skumsnes

11.04.8

Lye 28.04

323

spyd 800 g

Thore Vold

29.21

Lye 29.05

317

400 m

Bjarne Skumsnes

63.76

Drammen 28.08

314

3000 m

Olav Hagland

11.16.20

Drammen 26.08

297

200 m

Maureen Mesaros

33.28 -5.3

Sandnes 24.05

278

100 m

Oddbjørn Thorsen

13.91 -0.6

Stavanger 09.06

275

1500 m

Olav Hagland

5.16.44

Sandnes 25.06

271

200 m

Bjarne Skumsnes

29.35 +1.0

Drammen 27.08

255

høyde

Johan Løland

1.40

Drammen 27.08

233

diskos 2 kg

Thore Vold

20.67

Sandnes 24.05

233

lengde

Kristoffer Berg Jansen

4.43 +0.7

Stavanger 09.06

230

lengde

Thore Vold

4.20 -0.9

Lye 29.05

171

100 m

Tore Nikolai Sund

15.34 +0.8

Egersund 08.09

85

200 m

Tore Nikolai Sund

32.85 +0.8

Drammen 27.08

72

diskos 1 kg

Tore Macody Lund

35.81

Sandnes 08.06

spyd 600 g

Einar Hvidsten

27.82

Sandnes 24.05

halv maraton

Helge Aune

1.17.29

Sola 29.01

diskos 1 kg

Johannes Bårdsen

32.04

Egersund 18.08

spyd 600 g

Tore Nikolai Sund

22.53

Egersund 16.06

diskos 1 kg

Tore Nikolai Sund

26.64

Sandnes 08.06

diskos 1 kg

Kåre Skailand

26.18

Sandnes 24.05

halv maraton

Wenche Lægreid Kvæven

1.21.08

Sola 29.01

halv maraton

John Nicolaysen

1.19.24

Sokndal 04.09

halv maraton

Anne Jorunn Hodne

1.22.19

Egersund 05.03

halv maraton

Roman Benz

1.26.07

Sola 29.01

halv maraton

Vidar Gunnarsson

1.28.39

Sola 29.01

halv maraton

Lasse Benz

1.32.59

Sola 29.01

halv maraton

Jørn Atle Erichsen

1.36.42

Stavanger 27.08

halv maraton

Jan Hetland

1.37.14

Sola 29.01

halv maraton

Odd Kjetil Stræte

1.37.47

Sola 29.01

halv maraton

Lars Sigve Berge

1.38.10

Sola 29.01

halv maraton

Dan Olav Tjessem Meling

1.38.05

Egersund 05.03

halv maraton

Justyna Skjæveland

1.38.01

Egersund 05.03

halv maraton

Regine Benz

1.41.19

Sola 29.01

halv maraton

Britt-Hege Nicolaysen

1.46.37

Sola 29.01

halv maraton

Anders L Andersen

1.48.13

Sola 29.01

halv maraton

John Nessa

1.48.55

Sola 29.01

halv maraton

Jane Tvedt Jensen

1.54.27

Sola 29.01

maraton

Torbjørn Kvassheim

3.12.54

Stavanger 27.08

halv maraton

Ragnar Stølsmark

1.11.34

Stavanger 27.08

slegge 4 kg

Tore Nikolai Sund

21.45

Sandnes 24.05

slegge 4 kg

Kåre Skailand

19.44

Drammen 27.08

maraton

Anne Jorunn Hodne

2.55.16

Hamburg 22.05

halv maraton

Gjermund Hellerud

1.25.29

Stavanger 27.08

halv maraton

Erling Angeltveit

1.26.05

Stavanger 27.08

kule 3 kg

Kåre Skailand

6.26

Vågsbygd 19.06

halv maraton

Johannes Økland

1.33.26

Stavanger 27.08

slegge 5 kg

Tore Nikolai Sund

21.65

Lye 31.05

halv maraton

Elise Hay Opsahl

1.27.39

Stavanger 27.08

halv maraton

Børge Brubæk

1.37.43

Stavanger 27.08

spyd 500 g

Johannes Bårdsen

19.06

Egersund 16.06

halv maraton

Gunnar Eiterjord

1.20.00

Stavanger 27.08

maraton

Randi Edvardsen

3.32.03

København 22.05

halv maraton

Silje Skorve Skarpeid

1.43.34

Stavanger 27.08

kule 5 kg

Olav Hagland

6.70

Sandnes 25.06

diskos 1 kg

Einar Søndeland

22.91

Egersund 08.09

maraton

Regine Benz

3.54.46

Bergen 09.04

maraton

Siv Barstad Rougier

3.40.31

Paris 10.04

maraton

Lise Lithun

4.23.49

Bergen 09.04

maraton

Bjørg Hagen

4.01.26

København 22.05

maraton

Jens Harald Brynie

3.49.23

København 22.05

maraton

Astrid Elisabeth Hinna

4.02.44

København 22.05

halv maraton

Mildfrid Melberg

1.43.35

Stavanger 27.08

halv maraton

Randi Hoff Hope

2.17.18

Stavanger 27.08

maraton

John Nessa

3.59.15

København 22.05

100 m hekk 91.4 cm

Johan Løland

19.75 +1.8

Drammen 28.08

 

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close