Stav.Marathon: Klassevinnere alle løp

Plakett til 3 beste i hver klasse i alle løp, årets vinnere:

 

10km

 

Menn 20-39

1)      Ørjan Grønnevig, GTI                                                   30.28

2)      Frew Zenebe Brkineh, Sandnes                                    30.40

3)      Gjermund Groven, Skjalg                                             34.14

 

Menn 40-44

1)      Geir Lindtner, Randaberg komm                               43.10

2)      Vetle Lidsheim, Sandnes Sparebank                         43.33

3)      Vegard Sandland, Rogaland Politikammer                44.06

 

Menn 45-49

1)      Ulf Sjulstad, Rpil                                                             44.44

2)      Arie Jan de Haas, Statoil                                                 44.54

3)      Ricardo Cano                                                                   45.57

 

Menn 50-54

1)      Thoralf Andreassen, GTI                                              44.36

2)      Torstein Haaland                                                         51.08

3)      Bjarne Skulstad, BP                                                     51.36

 

Menn 65-69

1)      Harald Sel, Bryne                                                        50.20

 

Gutter 12-13

1)      Raju Negash Gebe, Bremnes                                   37.51

2)      Tor Sandland, Hinna Fotball                                     44.33

3)      Mathias Løland Hølland, Hylsfjorden                      45.10

Gutter 14-15

1)      Håvard Øglænd, Forus & Gausel                             39.03

2)      Vegard Nordbø, Flekkefjord                                     45.52

3)      Sondre Fagerbakke, Havørn                                     50.06

 

Gutter 16-17

1)      Raimundo Saona                                                         42.25

2)      Knut Arne Sel, Bryne                                                   50.06

 

Jenter 12-13

1)      Miriam Fauske                                                             58.59

2)      Helene Oline  Fiskaaen, Aibel                                     63.38

 

Jenter 16-17

1)      Celine Bokneberg, ”Kjekt på Bokn”                            46.54

2)      Karen Meling, Skjalg                                                   48.20

3)      Agnes Kahlbom Wathne, Skjalg                                  48.20

Celine Bokneberg fikk premie som 3.beste kvinne uansett klasse, nå korrigert til 2.beste

 

Jenter 18-19

1)      Jeanett Tangen                                                              60.33

 

Kvinner 20-39

1)      Kjersti Tungland                                                            49.15

2)      Elisabeth Langseth Esperø                                           50.27

3)      Tone Jacobsen, VNG Norge                                          50.54

 

Kvinner 40-44

1)      Anne Christine Dirland                                                    45.35

2)      Julie Rage                                                                        49.31

3)      Bente Bredrup                                                                 50.55

 

Kvinner 45-49

1)      Britt Heskestad, GTI                                                       52.07

2)      Jofrid Hofsøy, Askøy Sykkel & Triatlon                           55.04

3)      Kate Elin Wilhelmsen                                                     57.59

 

Kvinner 50-54

1)      Baerber Kornherr, SV Kasing                                            60.24

 

 

 

HALVMARATON

 

Menn 15-19

1)      Helge Wilhelm Dahl, Skjalg                                           1.29.24

2)      Ole Andreas Øverland, Stav Katedralskole                   1.33.23

3)      Lasse Benz, Skjalg                                                         1.34.40

 

Menn 20-39

1)      Ragnar Stølsmark, GTI                                                 1.11.34

2)      Jonathan Charles Duncan, Sandnes                            1.12.52

3)      Tom Ole Dalsrud                                                          1.15.11

 

Menn 40-44

1)      Kjetil Larsen, Åkra                                                         1.24.50

2)      Åsbjørn Ueland, Statoil                                                  1.25.31

3)      Kjetil Roalkvam, Stord                                                   1.28.11

 

Menn 45-49

1)      Gunnar Eiterjord, GTI                                                   1.20.00

2)      Asle Foss                                                                      1.22.05

3)      Thor Arne Dommersnes, Hydro Bil                               1.24.02

 

Menn 50-54

1)      Jan Sigve Sjøen, Statoil                                                   1.30.17

2)      Gunnar Aarseth, Spiridon                                                1.34.12

3)      Børge brubæk, GTI                                                          1.37.43

 

Menn 55-59

1)      Magne Skumsnes, Fitjar                                             1.33.57

2)      Ivar Braut                                                                    1.39.09

3)      Terje Aasen, Agder Energi                                          1.48.16

 

Menn 60-64

1)      Sverre Aksland, Stegaberg                                          1.31.25

2)      Paal Dag Norheim, Forusakutten                                1.52.17

3)      Olav Stav, Stavanger Kommune                                  1.58.40

 

Menn 65-69

1)      Oddvar Hausken, Haugesund IL                                  1.39.32

2)      Dan-Olav Tjessem Meling, GTI                                   1.44.06

3)      Johs Sletthaug, Hovding                                              2.05.59

 

Menn 70-74

1)      Jan Lillemoen, Hovding                                                 1.55.45

 

Kvinner 15-19

1)      Cecilie Landro                                                                 1.43.38

 

Kvinner 20-39

1)      Elise Hay Opsahl, GTI                                                   1.27.39

2)      Mari Nustad Mauland                                                   1.32.37

3)      Anne Kristine Rugland Thulin                                       1.41.30

 

Kvinner 40-44

1)      Kathrine Sømme, Elixia                                                  1.39.41

2)      Janne Karin Rasmussen                                                 1.42.33

3)      Siv Helen Svanes                                                           1.42.39

 

Kvinner 45-49

1)      Kirsti Sønstabø, Haugesund                                             1.43.04

2)      Regine Benz, GTI / Statens Vegvesen                             1.43.12

3)      Anita Lende                                                                     1.48.33

 

Kvinner 50-54

1)      Marit Johanne Skorve                                                     1.38.55

2)      Els Duivenvoorden, AV-NSL                                            1.47.45

3)      Anna Gunn Folgerø                                                         2.02.10

 

Kvinner 55-59

1)      Martha Idland, Bjerkreim                                                  1.56.31

2)      Randi Hoff Hope, Weatherford                                         2.17.18

3)      Birte Næsheim, Glatrimmen                                             2.19.33

 

Kvinner 60-64

1)      Margareth Bilstad                                                             1.48.28

 

 

 

MARATON – 42.195M

 

Menn 15-19

1)      Christer Walde                                                                4.54.06

Menn 20-39

1)      Stephan Isom                                                                  2.44.58

2)      Johannnes Erixon                                                            2.56.29

3)      Olle Paulsson                                                                  2.57.27

 

Menn 40-44

1)      Martin Mølsæter, First Asset Management                    2.48.39

2)      John Olav Barstad                                                            3.35.24

3)      Einar Jensen                                                                     3.36.03

 

Menn 45-49

1)      Torbjørn Kvassheim, Glatrimmen/GTI                               3.12.54

2)      Bruno Pålsson, Arendal Tri/Team Ericsson                       3.14.08

3)      Oddvar Haarr, Bryne                                                          3.15.24

 

Menn 50-54

1)      Gunnar Vaage, Trio                                                            3.17.49

2)      Gunnar Arnt Aarstad, Skanska Aktiv                                  3.32.12

3)      Ola Terje Hådem, Leira                                                      3.37.57

 

Menn 55-59

1)      Nicolai Østhus, Kondis                                                      3.32.19

2)      Sigurd Lima, Gjesdal                                                         3.37.30

3)      Jørn Pedersen, 5 tårns motion/klub100 DK                      3.45.23

 

Menn 60-64

1)      Helge Fuglseth, Ålesund Friidrettsklubb                            3.33.40

2)      Torstein Østevik, Klepp                                                      3.59.39

3)      Gunter Knoll, LT Buttelborn                                                4.36.09

 

Menn 65-69

1)      Jarle Hammer, Nittedal                                                        4.15.18

2)      Knut Anderssen                                                                    4.24.14

3)      Rolf Evje, Otra                                                                      4.26.57

 

Kvinner 15-19

1)      Synne Osaland Hådem, Leira                                                 5.04.09

 

Kvinner 20-39

1)      Linda Karlsson Kjãell, Strømstad                                            3.21.11

2)      Maris Talv-Laugen                                                                  3.31.08

3)      Johanna Håland                                                                      3.36.40

 

Kvinner 40-44

1)      Hilde Plassen, Haugesund Politi Idrettslag                             3.14.32

 

Kvinner 50-54

1)      Lise Lithun, Statoil                                                                     4.32.25

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Noen av klassevinnerene i Stavanger Marathon 2011 har rykket helt til topps på Norgesstatistikken, slik den foreløpig er oppdatert

Avhengig av hvorvidt arrangører sender resultatrapporter samt hvorvidt disse inkluderer fødselsår, presenterer statistikkutvalget – www.Kondis.no –  løpende statistikker for tider oppnådd i gateløp kontrollmålt av autoriserte oppmålere. Stavanger Marathon inngår i oversikt norske «kvalitetsløp» hvilket innebærer krav om slik kontroll- måling av alle distanser og eventuelle senere løype endringer.

For 42 og 21km er Norgesstatistikkene nå oppdatert pr 5.september, mens man for 10km foreløpig har fått oppdatert statistikkene pr 20.juni. 

Om disse ble lagt til grunn og vi tittet på rekken av klassevinnere i Stavanger Marathon 2011, er noen vinner resultat helt ekstremt gode prestasjoner. Spesielt bemerkelsesverdig er vinnertiden i gutter 12-13år på 10km hvor Raju Negash Gebe fra Bremnes – født 1998 – med tiden 37.51 er «et hav» foran klassens så langt 3 beste tider oppnådd iår hhv. 43.30 – 43.32 – 43.34

Også i klasse 14-15 gutter en fin 10km tid oppnådd av Håvard Øglænd (f.1996) som med 39.03 inntar en foreløpig 8.plass på Norgesstatistikk gutter 14/15år

I klassene for jenter inntar Cecilie Bokneberg fra Bokn en 10.plass på Norgestatistikk jenter 16/17år på 10km (NB. ajourført pr 20.juni.)

I racerklassen menn 20-39år er det foreløpig 8 løpere som har løpt under 30.00 på 10km i 2011. Ørjan Grønnevigs vinnertid i Stavanger 30.28 gir en 10.plass og Frew Zenebe Brkinehs 30.40 på 2.plass gir en 11.plass på sist tilgjengelige Norgesstatistikk.  Så vet man at plasseringene ofte forskyves når alle møtes i samme konkurranse. 

Bakover på 10km lista menn 20-39 gir Gjermund Grovens 34.14 en 72.plass, Rasmus Stølsmark kan glede seg enda noen dager over å ha inntatt plass nr 100 med 34.43, mens Tore Olav Kristiansen med 34.59 inntar plass nr 114. 

På halvmaraton holdt Elise Hay Opsals vinnertid 1.27.39 til en 19.plass på Norgesstatistikk oppdatett pr 5.september. For 2-3 år siden gjorde Elise sin entré med startnummer på løp i Stavanger, på denne korte tiden har hun kuttet bestetida med nær 10 minutter, søndag 25.september løper hun NM helmaraton i Oslo

Noe mindre konkurranse i veteranklassene for kvinner, men en sterk prestasjon på halvmaraton finner vi i klasse 50-54 hvor Marit Johanne Skorve født 1959 med 1.38.55 inntar 1.plass på Norgesstatistikken  

Også i klasse 60-64 har Margareth Bilstad født 1949 med gode 1.48.28 inntatt 1.plass på Norgesstatistikken!

Martha Idland er nr 12 i klasse 55-59 med tiden 1.56.31

Ragnar Stølsmarks vinnertid i racerklassen for menn (20-39år) 1.11.34 holder til 15.plass på sist tilgjengelige Norgesstatistikk halvmaraton. Om Ragnar i sin etterhvert kjente «umenneskelige» sluttspurt hadde blitt korrekt guidet idet han ankom sentrum, ville hans sluttid vært henimot 45 sekunder bedre (ref Google map)

En annen av GTI stallens topp gateløpere heter Gunnar Eiterjord. Veteranklassene 40-44 og 45-49 har i en årrekke holdt bra nivå fordi disse aldersgrupper har de fyldigste felt, samt at vi til og med i norske senior mesterskap på bane (5000 og 10.000) finner løpere i denne aldersgruppe som henger med ganske langt fremme. Derfor imponerende av Gunnar Eiterjord (47) på halvmaraton som med 1.20.00 figurerer på 4.plass i klasse 45-49! 

Sverre Aksland er også blant landets ledende i sin klasse 60-64 men med 1.31.25 har Sverre løpt fortere tidligere i sesongen. 

Oddvar Hausken (69) med over 100 fullførte maraton løp, som i klasse 45-49år ufattelige 7 ganger løp helmaraton under 2.30, som har flere 1.plasser i London, Boston, Honolulu og flere internasjonale andre maraton og som arrangørene presenterte på utescenen som kanskje maraton sirkusets største hardhaus, var igjen tilbake med startnummer på brystet. Etter sin alvorlige fall ulykke litt før påske for noen få år siden hvor hele hofta ble knust og hvor «alle» sa Oddvar kan umulig greie å komme tilbake, var målet å greie å holde ut når smertene tok ham fra knærne og helt opp til ryggen – slik Oddvars hverdager var på treningsturene før Stavanger Marathon. Greier jeg komme i mål på halvmaraton, og greier jeg 1.50, vil jeg være veldig fornøyd sa Oddvar før start. Resultatet står å lese på listene: 1.39.32 !!!!!!!! Oddvar er bare en helt utrolig hardhaus av en løper!!! I sitt siste konkurranse år før han rykker opp til 70års klassen, er Oddvar igjen tilbake, foreløpig på 4.plass. Og om ikke lenge tror vi Kalle Glomsaker kan hilse ham velkommen til start på helmaraton i Mandal!!!

Jan Lillemoen som tok turen nedover fra Bergen vant klasse 70-74 på 1.55.45. Tiden gir ham 6.plass på veteranenes Norgesstatistikk

På helmaraton er ingen av vinnerne i kvinneklassene helt der oppe på statistikkene. Stephan Isom – en ukjent lokal yngre løper – løp uanfektet inn til 2.44.58 som vinner av menn senior 20-39, tiden gir ham en foreløpig 26.plass på Norgesstatistikken.

Martin Mølseter nr 2 totalt i Stavanger inntar 7.plass i veteran klasse 40-44 med 2.48.39. Vi finner ellers Torbjørn Kvassheim fra GTI og Glatrimmen på 17.plass i Norge med sin 45-49 klassevinner tid 3.12.54. Klasse 50-54 vinner Gunnar Vaage fra Trio i Sunhordland er antagelig den løper med flest antall starter i GTI sine løp siste 10år, hans vinnertid 3.17.49 holder til 18.plass på Kondis sin sist oppdaterte Norgesstatistikk. Nicolai Østhus med 3.32.19 som vinner 55-59 holder til 24.plass

Helge Fuglseth 60-64 og Jarle Hammer 65-69 var også klassevinnere i Stavanger, men har løpt fortere tidligere       

 

 

        

 

 

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close