TUSEN TAKK – alle dere som bidro

 

Vi har fått inn noen helt utrolig flotte bilder som vi etterhvert håper å få lagt ut

Noen merket kanskje flere profesjonelle kameralinser underveis. Et 6-manns filmteam – Newson – som bl.a. produserte filmserien «Himmelblå» for NRK har i flere dager vært i Stavanger for å lage en presentasjonsvideo fra Stavanger og Stavanger Marathon, for løpets hovedsponsor Marathon Oil

GTI vil takke for fenomenal stå-på innsats fra klubbens frivillige samt familie, venner og bekjente av våre medlemmer. Noen av våre sentrale har spesielt siste uka lagt ned beundringsverdig innsats med løpsforberedelser til inn mot midnatt, og mye arbeid gjenstår før arrangementet er ferdig evaluert

Hvert år utvides rekken av hyggelige samarbeidspartnere som gir arrangør mulighet til ytterligere løft for en enda hyggeligere løperfest. Vi har så mange å takke, aller først:

Marathon Oil – løpets meget interesserte og hyggelige hovedsponsor Marathon Oil med lang erfaring som sponsor av internasjonale idrettsmønstringer.

Mylabs – som har overtatt tidtakersystemet Championchip og som tok turen fra Holland for å bistå oss med å drifte vårt nyinnkjøpte tidtakersystem, delvis sponset av Centrica som i november vil være løpssponsor for 3 sjøers halvmaraton

Rogalands Avis – som la ut 400 eks gratis aviser til løpsdeltakerne – en markering av en rekke helsides annonser og reportasjer for løpet i sommer

KNM Harald Hårfagre – 75 vakter fra forlegningens rekruttskole som løypevakter – på sin fritid hele dagen fra 0630-1500 tålmodig på post

Coop Obs Mariero – som har vært fast løpssponsor siden Sentrumsløpene ble flyttet fra Byparken til Vågen

Løplabbet, Craft, Tine og Kondis som bidrar med gavepremier og drikke

Inspecta – rør inspeksjonsfirma – en av arrangørklubbens sponsorer, og hvor fornøyelige Leif Sivertsen iår var løpets tekniske leder

Stavanger Kommune med bistand/rådgivning

Politiet

Statens Vegvesen

Muségatens Blomster – scenedekorasjon og premie buketter

Speaker Geir Øye som fikk frem mange smil blant dagens mange vinnere

Rica hotels – region Stavanger med Rica Forum Hotel som hyggelig vertskap for startnummerutdelingen

Stavanger Turistinformasjon for tilsvarende vertskap samme utdeling løpsdag

Region Stavanger for bistand med fronting av løpet for et utvidet marked

Skagen Brygge Hotel for hotell tjenester i sentrum

Susan Jane McLinden – GTI sin reklame fotograf, som også steller med grafisk design, som fikser våre annonser, gled dere til vi får lagt ut hennes bilder fra løpet

Mandal Premieservice – for langtidsavtale som pålitelig og ualminnelig rask og fleksibel leverandør av premier

Thomas Hetland – Kystløpets ildsjel, Kondis sin engasjerte fotograf og regionale reporter, lørdag dekket Thomas løp i Stavanger samtidig som også et løp i Egersund ble dekket!

Takk alle dere løpere – som år etter år kommer tilbake til våre arrangment, takk og gratulerer dere årets debutanter, takk alle hyggelige utenbys besøkende vi rakk å få hilse på – håper også dere har hatt en kjekk weekend i Stavanger og så ser vi frem til å møte dere hvert år fremover!

Lykke til med treningsforberedelsene frem mot neste utfordring – 3 sjøers halvmaraton lørdag 12.november.

Ta gjerne en tur og besøk våre treningsmiljøer. Vi er på Stavanger stadion hver tirsdag i halv 5 tiden, hver torsdag samme sted kl 1730. Vårt trener- og støtteapparat vokser. Flere leger og fysioterapeuter, nylig har ytterligere 2 unge trenere kommet til som gjør det mulig å ønske enda yngre rekrutter velkommen til å bli med

Vår aller fremste løper – tidligere fotballspiller – Ørjan Grønnevig løp sin første friidrett konkurranse for nøyaktig 2år siden, da han ved en tilfeldighet fikk skaffet seg startnummer ca. 2 minutt før starten av Stavanger Marathon. Det var øs pøs regnvær, men å løpe var kjekt sa Ørjan. Allerede i sin første sesong sammen med GTI guttene tok han 2 NM gull i friidrett, som junior – 19år gammel. Iår har fremgangen fortsatt. Under årets NM i friidrett for seniors tok Ørjan bronse på 5000m. Kun 2 løpere foran i mål, de tok iår begge EM gull i friidrett for U23 – hhv. 5000 og 10.000m

 

 

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close