Flott medvind mot mål lørdag

Alle, blir vi enda fjågere («fjåg» = dialekt for en tilstand når vi kjenner oss lett i kroppen og på stigende rus) når…

– solen skinner

– temperaturen kryper opp mot 20

– beboere langs løypa kanskje også pakker ut Tubaen, trommesettet, gitar eller gulerøtter

– vi skal angripe egen målsetting, komme oss oppreist og staselig til mål, eller til og med sette ny personlig rekord

– vi skal stramme inn magen, idet vi i uforglemmelig stil passerer hovedsponsor Marathon Oil Norge sitt filmteam som fra torsdag forbereder god Stavanger reklame

– også presse, media er på plass i en region som stadig får frem lovende unge toppløpere, i et fylke som iår tok gull og bronse under NM terrengløp, og som ifjor tok 3 dobbelt

 

Arrangørklubb GTI har foreløpig 30 påmeldte

GTI skal fredag/lørdag/søndag ha 120 funksjonærer i sving

GTI har fostret flere Norgesmestere i maratonløping siste 5år, iår har unge Ørjan Grønnevig (20) fortsatt å ta NM gull i friidrett også på bane

GTI markerte ved årsskifte 20års jubileum som Stavangers yngste friidrettsklubb. 

Per Ivar Sivle med 10.25 på 100m og 20.95 på 200m var krumtappen da klubben dro igang et 3 årig sprint elite prosjekt

Morten Abel og September When ble utnevnt til æresmedlemmer i GTI, da flåtekonserten «September Symfoni» etter en idé fra GTI fylte Byparken med 10.000 mennesker, et pilotprosjekt som banet vei for en rekke flotte utekonserter i sentrum 

«Idrett og Kultur i nært samspill» var også tittelen på månedsmagasinet «Friidrett» sin 3 siders presentasjon av nyskapningen GTI etter samme September Whens (fra 1991 utvidet fra 3 til 5 musikere) aller første utekonsert etter suksessutgivelsen «Mothers I’ve been kissed» en konsert hvor gutta landet på Sola fra New Orleans, bare 2 timer før og hvor 7000 ventet utenfor Bypaviljongen, etter at 1300 av dem hadde løpt 10km fra stadion til Byparken

GTI har ledet an med treningsrådgivning i trimprosjektet Glatrimmen (startet 1987) – hvor også bokstavene G og T er hentet fra – men vi er i Norge, og klubbens døpenavn GT International  unnfanget på 5th Avenue Manhattan, ble av Idrettsforbundets den gang «sittende regjering» – til sterke protester fra klubbledelsen forøvrig – omdøpt til noe så forferdelig som «Glad Trim Internasjonal Idrettslag».   Dette bare skulle «barnet» hete, hvis ikke fikk vi ikke drive aktiv idrett, arrangere Idrettsmerkeprøver på stadion, eller motivere til massemønstringer løp. 

Idag torsdag når påmelding via nett stenges ned, og den tradisjonelle 30% andel kommer med sin etteranmelding på Rica Forum hotel fredag, har vi igjen talt opp deltakere. Vi er nå over 800.  

Vi i GTI gleder oss til å treffe dere!

Planfasen for løpet har vært ledet av Leif Sivertsen som kommer fra en av klubbens stolte sponsorer Inspecta. Leif har allerede vært ute flere kvelder og startet utplassering av merkebånd, sperremateriell. Km merkene setter vi ikke ut før lørdag, også blant turgåere finnes vandaler som har glede av å kaste idrettens hjelpemateriell på Stokkavannet, hvis de blir stående ute noen halvtimer for lenge.  

Erling Hiorth – nestleder i GTI – organiserer startnummerutdelingen, tilrettelegger / korrigerer for hundrevis av meldinger fra løpere som enten fikk vondt i foten og ønsker vi skal stryke dem fra startlista eller om det er lov å bytte fra maraton til 10km, når man bommet litt på forhåndstreningen. Besøker du vår startnummer utdeling på Forum fredag, vil du kunne treffe 2 av GTIs aller største løper profiler

Bjørg Hagen – i 2010 kåret til landets nestbeste kvinnelige veteranløper. 68år gammel løp hun halvmaraton på 1.39, hun lå an til 1.37 halvveis før motvind og motbakker dempet farten

Anne Jorunn Hodne – sist lørdag løp hun inn til årsbeste i verden på 6 timers Ultra maraton, hun løp ufattelige 79.162 km i løpet av 6 timer. Ikke til å tro. Anne Jorunn er en beskjeden men veldig hyggelig dame. Du treffer henne på hotellet med byens flotteste utsikt

Lørdag vil du kanskje få møte en av våre aktive som deltok på vår treningsleir i Dubai i februar. David Kamil som i noen år har vært en ildsjel innen Basketball i Bergen, ønsker nå å gi av sin erfaring nå som GTI også har fått flere tenåringer med på trening. Til høsten vil vårt erfarne trener team styrkes med lege, fysioterapeuter og enda flere unge trenere

Vi er klar til å ta imot dere ungdom!

Det er bare å komme, og til vinteren blir det skikkelig gøy med friidrett, endelig ligger Sandnes Idrettshall på Sandved klar til bruk, landets kanskje mest moderne friidrettshall. Den skal fylles med idrettsglede

På samme måte som når ungdommer deltar i sin 1.friidrettskonkurranse under Stavanger Marathon og deretter banker på vår dør om å få begynne med friidrett, på samme måte ligger mulighetene der også for annen flott ungdom med masse energi som venter på å bli brukt

GTI har et treningsmiljø innendørs som favner alle aldersgrupper fra ungdom til veteran, de 50 som har vært innom oss innendørs etter 1.januar blir bare inspirert.

Vi har plass til deg også! 

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close