KM: Påmelding idag, medlemsfordel bortfaller?

 Av klubbens 180 aktive racere eller mosjonister løp 60 Holmenkollstafetten. 50 er registrert på banetrening i Stavanger Idrettshall etter 1.januar 2011

Blant stafett løperne er foreløpig 5 påmeldt til KM lørdag og vi venter vel noen flere påmeldinger utover dagen. Siste frist for påmelding er 21.juni, men i tilfelle man påtreffer et problem ved 1.gangs forsøk  online påmelding, kanskje like greitt å få ordnet med påmelding idag.

Se under for direkte link til Min idrett, hvor du kan gjøre din engangs registrering av persondata

Dersom man har betalt klubbens årskontingent kr 600 ifjor eller iår, er man å anse som fullbetalende medlem og man oppnår medlemsfordeler. Blant disse er at startkontingent til KM eller deltakelse i NM eller UM (junior/senior/veteran) refunderes av klubben.

Blant andre medlemsfordeler i en årskontingent som må anses være særdeles rimelig, er klubbens kjempetilbud for fulltbetalende medlemmer, at startkontingent til klubbens egne løpsarrangement som

– Solastranden halvmaraton – Stavanger Marathon – 3 sjøers løpet – Våland løpskarusell

er satt til kr 100.

Imidlertid, dette forutsetter at man påmelder seg på forhånd, når klubben innstendig ber om dette.

Klubbledelsen vil under kveldens møte i hovedkomiteen for Stavanger Marathon ta stilling til om denne ordning skal opprettholdes idet intensjonen med tilbudet var at GTI i likhet med arrangører som skal håndtere store volum deltakere, er avhengig av respons, når invitasjon til de ulike løp legges ut, og man i god tid skal beregne løpenes behov for drikke, medaljer, t-skjorter etc.    

Responsen fra egne medlemmer mtp Stavanger Marathon har mildt sagt vært elendig, medmindre man iår ser for seg å istedet tilby seg som vakt/funksjonær. Markedskomiteen v/leder Odd Jacobsen ba pent under løperbanketten i Oslo hvor vi var nesten fulltallig tilstede om at man snarest fikk ordnet med påmelding. Av 220 påmeldte pr dato til årets Stavanger Marathon, har kun 9 tatt oppfordringen

Vi kommer tilbake hvorvidt klubben vil etterfakturere startkontingent egne løp til egne medlemmer, og minner om at startkontingentene for alle løp med unntak barneløp stiger med kr 100 fra 1.juli. Differensierte startkontingenter er også tiltak sammenfallende det marked som øvrige norske eller utenlandske massemønstringer løp sorterer under, og hvor det lønner seg å ordne tidlig med påmelding.

Haken ved denne markedstilpassede ordning er ellers den felles praksis etablert at innbetalte startkontingenter aldri refunderes, eller kan overføres til andre løp

obs. GTI har enda ikke åpnet for påmelding til 3 sjøers løpet (halvmaraton) som arrangeres lørdag 12.november fra Mosvangen camping

 

https://minidrett.nif.no/LogIn/?ReturnUrl=%2fEvent%2fIndex%2f270949

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close