Thomas Pereira: 9.50 rundt Mosvannet

 

Tegner du abonnement på Rogalands Avis sin avisutgave får du med deg andre vinklinger av byens nyhetsbilde

Samtidig bidrar du lojalt som GTI medlem til et enda hyggeligere samarbeidsforhold enn den avtale GTI har oppnådd for årets Stavanger Marathon, hvor vi frem til løpsstart 27.august etterhvert skal annonsere løpet over 10 helsider

Denne ukas mandagsavis forteller over 2 helsider om Viking legenden Thomas Pereira som lenge var aktuell for å løpe 1.etappe for GTI på Bislett under årets Holmenkollstafett. Etter 431 offisielle kamper er det kun 5 spillere som gjennom alle tider har spilt flere kamper for Viking, hva mer var naturlig enn at moroklump og showmann Thomas ble den første og eneste som fikk «testimonial» kamp på Viking stadion

Det ble 8 A-landskamper på Thomas, og da han sluttet som aktiv i 2009 fremstod han fortsatt som klubbens mest løpssterke med en pers på 10.36 rundt Mosvannet, noen sekunder bak persen til GTI sjefen forøvrig.

Ifjor meldte Thomas seg inn i GTI for å delta under NM halvmaraton på Sola. Han ble med tiden 1.19.56 klubbens 7.løper med halvmaraton under 1.20

Så skjer følgende – Rune Bjerga en annen av byens komikere – stod frem som standup comedian og utbrøt (også han) skuffet over Vikings elendige sesongstart at han skulle løpe fra samtlige Viking spillere rundt Mosvannet. Bjerga følte seg rimelig trygg på at hans pers på 10.35 fra ungdomstiden skulle holde greitt

Thomas Pereira tok ham på ordet, ringte ham opp og sa han var klar dersom denne «jyplingen» Bjerga ville tørre gå i duell

Vi visste nok Thomas var i stigende løpsform – og det skyldes slettes ikke hans medlemskap i GTI – men å så til de grader pulverisere egen pers rundt vannet fra 10.35 til 9.50 er imponerende. Det må så absolutt være «noko ungdommen lika»…å kjøpe avisen til og med, kan gjerne være «noko ungdomen lika»…

Det vil glede GTI redaksjonen enormt å få innlegg på kommentar spalten til denne nyhetssak om flere der ute som ikke spesielt driver friidrett, greier underskride 9,50 grensen rundt vannet

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close