Idrettsmerkeprøver og veteraner i vinden

Tore Sund i klasse 65-69 flyttet årsbeste i spyd til 25.96, også diskos flott forbedring av foreløpig årsbeste til 27.87.

 

 Tore er oppmann for klubbens aktive veteranmiljø og forteller til hjemmesiden at med et ekstra resultat i hopp, enda et i kast samt en til i langløp, har vi gjort en flott sesong også med vårt 2.lag, som befinner seg i veteranseriens 2.div.

 Onsdag 22.9. går fristen ut for påmelding til Høstlekene på Sandnes, et tradisjonsrikt flott stevne som avvikles på NM arenaen Sandnes stadion førstkommende lørdag.

 Interesserte bes møte kontakte Tore på telefon 90253491. Hyggelig om du tittet innom på GTI treningen hvor du finner Tore på indre bane Stavanger stadion fra klokka 1730

Like etter vil du på Stavanger stadion også finne super blide Idrettsmerke general Noralf Karlsen som tirsdager nå er igang med årets Idrettsmerke prøver. Ennå er det god plass til mange flere.

Tore Macody Lund debuterte som ny poengplukker for GTI lørdag på Bryne. I en ellers svært så ivrig kastgruppe sørget lagets 7.medlem med fornavnet Tore for å plukke mer poeng enn dem alle. I sin klasse 60-64 er 10.05 i kule anstendig, mens 36.54 i diskos er virkelig bra. Dette resultatet løftet laget ytterligere 200 poeng fremover, slik at vi nå har kommet opp i over 14.000 poeng med 1.laget

 Kåre Skailand som nå har kommet opp i klasse 75-79 åpnet dørene for klubbens flotte kast miljø for en del år siden. Også Kåre er fortsatt i støtet. Årsbeste med 27.85 i diskos under et stevne i Kristiansand. Kåre er også med i den ”nye” øvelsen vektkast hvor det ble 8.50m. Vektkast er en øvelse flere og flere har blitt nysgjerrige på. Det arrangeres NM i øvelsen samt at øvelsen også inngår i NM kast 5-kamp hvor Kåre har gjort det bra i flere år.

Johannes Bårdsen deltok også på Bryne, men ingen årsbeste forbedring denne gang. Og til lørdagens stevne på Sandnes er Ivan S. Thorsnes igjen tilbake. 100m og høyde denne gang

Tryggest er jo å bare trene, og gjemmer man seg bort litt sent på kvelden er man jo helt trygg, men hvorfor ikke ? et 1.besøk på friidrettsbanen gir i det minste årsbeste

 

Dan Olav Tjessem Meling (65) kan mer enn å prosjektere flotte nye traséer for Stavanger Maraton. Lørdag var han en av over 10.000 deltakere i Birebeinerløpet på Lillehammer, og intet mindre: en sterk 10.plass i sin klasse i et løp hvor hele løper Norge er samlet

 

Olav Hagland løper i klasse 60-64, kanskje lagets største poeng plukker om vi ser samlet på veteran resultater oppnådd siste 10år. Onsdag løp han 10.000m i Kondistrimmen på Bryne 40.53.2. Olavs løp tilsvarer antagelig en tid på 32 tallet rundt Stokkavannet, 62 år gammel, tja man kan jo prøve selv!

Og til helgen skal det løpes stafett på Randaberg, samtidig som Oslo Maraton melder om 16.000 deltakere. Å tørre utfordre seg selv er «in» og løpsbølgen er igjen over oss

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close