I mål med Stavanger Maraton 2005 !!



Etter at Sentrumsløpene i 2001 hadde 59 deltakere, ble arrangementet lagt om. Man flyttet fra byparken til Vågen, maraton og rockeband trakk et større publikum.

Blant deltakere var løpere fra Minneapolis, samt en større kontingent
engelske løpere. Gledelig sesongdebut på norsk jord for Norges desidert beste mannlige maratonløper Karl Johan Rasmussen fra Haugesund, som noen vil huske ledet Maraton sammen med en finsk løper de første 3 mil under forrige EM i friidrett. Det er da også neste års EM som er Rasmussens hovedmål. Han var lørdag meget fornøyd med å ikke kjenne noe til sin
langvarige hofteskade, da han suverent løp inn til seier på 10km.

Henrik Ingebrigtsen 14år fra Sandnes IL leverte ellers igjen en oppsiktsvekkende prestasjon. Hans 2,10 på 800m lørdag, i en kontrollmålt løype, er på topp nordisk nivå for årsklassen.

Arrangørklubben GTIs kvinnelige løperstall gjorde forøvrig rent bord i
kvinneklassene med seier til Vigdis Holst (10km) Wenche K. Lægreid (halvmaraton) og Siv B. Rougier (helmaraton). Vinner av helmaraton for menn Svein Kjetil Kommedal representerte også arrangørklubben.

Under følger utskrift av resultatlisten. (Liste i Excel: se helt nederst, og link til bilder på Kondis.no)

STAVANGER ROCKN RUN 2005
Stavanger 20.august 2005
Arrangør: GTI

RESULTATER – MARATON
Kvinner 40-44
Rougier, Siv B. – GTI – 3:10:11
Gilje, Christine – NN – 4:13:37

Kvinner 45-49
Lithun, Lise – Statoil – 3:49:25

Kvinner Bedrift 17-39
Rydland, Mona – NN – 3:43:23
Johnsen, Kirsti – Egersund – 4:06:45

Menn 40-44
Dahl, Terje – Statoil – 3:05:59
Scharnweber, Christian – SiR BIL – 3:35:51
Vangdal, Jan Erik – NN – 3:37:28
Højmark, Bo – Kruse Smith – 3:40:36
Solaug, Sverre – Idrettslaget Fri – 3:43:35
Nordbø, Gunnar – Kondis Flekkefjord elektro – 3:50:43
Enger, Rune – DNM – 4:30:42

Menn 45-49
Vaage, Gunnar – Trio – 3:08:57
Aarsland, Ole Andreas – V.I.L. – 3:34:19
Kloster, Ivar – Svg. Kommune BIL – 3:41:14
Malde, Svein – NN – 3:54:35
Hansen, Kjell Kandal – Aker Kvaerner BIL – 3:57:42
Solberg, Marvin – Annapolis Strider – 4:46:28

Menn 50-54
Lima, Sigurd – Statoil – 3:29:46
Tondusson, Franc – NN – 3:47:55
Maldal, Trygve – Statoil – 3:48:11
Pettersen, Svein – NN – 4:06:27
Vea, Ståle – Hydro Karmøy – 4:06:45
Søyland, Kjell – Bjerkreim IL – 4:11:59
Åsmot, Rune – Kondis – 5:08:25

Menn 55-59
Kopsdal, Olav – Still Norge AS – 3:41:45
Vikshåland, Georg – NN – 3:42:58

Menn 60-64
Hausken, Oddvar – HIL – 3:04:17
Sel, Harald – Bryne Friidrettsklubb – 3:53:57
Kleppa, Olaf – NN – 5:08:18

Menn 65-69
Birkeland, Kjell – IK Grane – 4:55:03

Menn Bedrift 17-39
Fosså, Stian – Tine Sola – 3:39:52
Østevik, Torstein – NN – 3:41:16
Barstad, John – Kondis – 3:44:10
Egedahl, Erik – Tine Sola – 4:01:54
Funderud, Hans Kristian – NN – 4:47:22
Bugen, Jarl – Gnagsår Trondheim – 5:49:17

Menn Aktiv 17-39
Kommedal, Svein Kjetil – GTI – 3:00:35
Danielsen, Ståle – Varegg – 3:26:32
November, Phillipe – NN – 4:00:48


RESULTATER – HALV MARATON
Kvinner 40-44
Kvæven, Wenche Lægreid – GTI – 1:25:04
Nordbø, Ninni – Flekkefjord – 1:50:17
Strømseng, Kari – ExxonMobil – 1:55:02

Kvinner 50-54
Pedersen, Svargo – ÅGF Mosjon – 2:04:31
Hoff, Randi Oppe – NN – 2:13:47

Kvinner Bedrift 17-39
Emilsen, Stine – SATS – 1:40:43
Torp, Solveig Fridheim – SUS BIL – 1:48:46
Hauge, Cecilie T. – Hauge Spring og sprett – 1:50:58
Thorstensen, Sissel – NN – 1:51:12
Brataas, Yvonne – NN – 2:14:12
Bergkvam, Anja – Svg. Kommune BIL – 2:19:49
Sandven, Anita – NN – 2:33:34

Kvinner Aktiv 17-39
Husveg, Lilly Kristin K. – Haugesund – 1:36:16
Emilsen, Signe – GTI – 1:37:45
Liszka, Marie – – 1:54:50

Menn 40-44
Angeltveit, Erling – Kondis – 1:25:01
Rugland, Trygve – Tine – 1:31:00
Kolås, Per Rune – Klypetussen – 1:33:38
Haus, Torleif – Bryne Friidrettsklubb – 1:36:04
Vagle, Bernt Vidar – Sandnes IL – 1:36:56
Heide, Morten – UiS – 1:37:09
Eie, Øyvind – Aker Kvaerner BIL – 1:40:34
Olsen, Ernst – Svg. Kommune BIL – 1:42:47
Håland, Morten – NN – 1:45:40
Waldeland, Oddvar – – 1:47:46
Jardaneh, Kamal – BP Norge – 1:49:17
Bilstad, Børge – Motek – 1:51:19
Proctor, Nicholas – NN – 1:58:09
Faulkner, Peter – BP – 1:58:10
Lode, Trond – VetcoAibel – 2:10:32
Jåtten, Alf Inge – Kverneland BIL – 2:11:03

Menn 45-49
Egeland, Magne – Bjerkreim – 1:26:10
Midtskogen, Ole-Johnny – VetcoAibel – 1:30:38
Berntsen, Atle – Oslo – 1:32:04
Simonsen, Mats – HIL – 1:40:17
Frostad, Kåre – HIL – 1:42:27
Febvay, Francois – Laerdal – 1:44:13
Hagir, Egil – Bitmap – 1:46:10
Andersen, Anders Leon – Aftenbladet – 1:46:23
Døvåsen, Bjørn – – 1:53:36
Rasmussen, Svein – Åsane Sveis – 1:59:37
Major, Jason – SOB – 2:04:01

Menn 50-54
Sandø, Ivar Andreas – Hydro Bergen BIL – 1:17:32
Matre, Reidar – Lopno – 1:20:46
Kittelsen, Walter – Knaben IL – 1:30:13
Skumsnes, Bjarne – Lærer Laget – 1:30:58
Hundsnes, Ståle – Kverneland BIL – 1:33:59
Øglend, Jan A. – Kondis – 1:38:05
Osland, Steinar – Bjerkreim Mk – 1:39:07
Stredet, Olav – Svg. Kommune BIL – 1:39:21
Andersen, Harald – VetcoAibel – 1:44:14
Larsen, Egil – Svg. Kommune BIL – 1:49:00
Svela, Leif O – Bjerkreim Mk – 1:55:42
Pettersen, Kjell – NN – 1:56:29
Svensson, Kent – SOB – 2:00:05

Menn 55-59
Horpestad, Arne – Undheim IL – 1:26:03
Fjeld, Oskar – ConnocoPhillips – 1:28:43
Berglie, Harald – – 1:33:13
Hjelleset, Lars – Nordan – 1:41:13
Bjørnør, Terje – Svg. Kommune BIL – 1:52:59
Walvik, Jan – Kystbussen – 2:19:18

Menn 60-64
Hansen, Tore – HIB – 1:37:56
Larsen, Victor – Stahl Heiser – 1:42:01
Meling, Dan Olav – GTI – 2:00:39

Menn 65-69
Fagernes, Vebjørn – Lærdal IL – 1:55:00

Menn Bedrift 17-39
Rosseid, Trond Lodve – Svg. Kommune BIL – 1:21:47
Fevang, Espen – SUS BIL – 1:29:35
Willumsen, Ole Christian – Statoil – 1:29:36
Kyvik, Per Morten – NN – 1:32:59
Larsen, Svein Erik – DNO ASA – 1:33:25
Nilsen, Ulf Tommy – Trondheim – 1:34:27
Tennebø, Per Ola – Schlumberger – 1:36:50
Hagenes, Karstein – BP Norge – 1:37:02
Løhr, Pascal – NN – 1:37:06
Aase, Sindre – Stavanger Tingrett – 1:37:41
Ueland, Åsbjørn – Rogaland Politi – 1:38:10
Smørgrav, Torbjørn Eikeli – Schlumberger – 1:39:12
Simonsen, Eistein – – 1:41:16
Smith, Richard – NN – 1:41:18
Haukland, Øyvind – Saudmyra Lang dist – 1:41:18
Baldwin, Jamie – – 1:41:19
Andersen, Erik Rauge – ConocoPhillips BIL – 1:41:39
Nilsen, Geir – Statoil – 1:43:45
Fjermestad, Christian – Kverneland Group, Klepp – 1:44:01
Ekeland, Espen – NN – 1:44:02
Stuvland, Marius – – 1:48:06
Aukland, Johannes – Kondis – 1:49:00
Hauge, Per Christian – Hauge Spring og sprett – 1:49:19
Higgs, Glen – BP Norge – 1:49:44
Log, Olav – ConocoPhillips – 1:52:06
Haaland, Tord Anton – NN – 1:53:10
Christoffersen, Anders – – 1:56:30
Berge, Frode – IF Klypetussen – 2:00:15
Dominique, Duc – – 2:09:05
Butt, Zoheeb – NN – 2:43:59
Hagir, Morten – Bitmap – 3:20:51

Menn Aktiv 17-39
Risa, Jarle – Undheim IL – 1:15:52
Thomson, Mark – Veritas BIL – 1:32:00
Mikkelsen, Vidar – – 1:32:02
Bech, Carl Christian – – 1:44:51
Simonsen, Anders – Høl IL – 1:47:10
Wikan, Henning – NN – 1:47:43
Simonsen, Espen – Kondis – 1:50:59
Angerme, Ole Jakob – – 2:12:48

Menn Over 70
Strand, Trygve – Varhaug IL – 1:50:07

Ukjent klasse
Meløy, Geir Ståle – NN – 1:50:57


RESULTATER – 10 KM
Rasmussen, Karl Johan – Haugesund IL – 31:20
Risa, Svein Ove – Undheim IL – 33:19
Graas, Ger van – Statoil – 34:41
Berntsen, Bent Ove – Gjesdal IL – 34:43
Groven, Gjermund – Skjalg IL – 34:46
Tjensvoll, Livar – Undheim IL – 35:00
Rigby, Mark – England – 35:01
Bethuelsen, Per Sigurd – Skjalg IL – 35:07
Hellerud, Gjermund – GTI – 35:18
Foss, Asle – Kvås Jogg – 35:25
Kristiansen, Einar – Vestdrill – 35:28
Tornensis, Anders – Gjesdal IL – 35:31
Harestad, Børge – Skjalg IL – 36:05
Tjøswold, Jens – Statoil – 37:46
Kyrkjebø, Eirik – Statoil – 37:57
Holst, Vigdis – GTI – 39:27
Knutsen, Markus – T.F – 40:58
Gundersen, Stian – Svines IL – 40:58
Rørvik, Lene – GTI – 42:06
Mellemstrand, Rasmus – BP Norge – 42:08
Nøland, Jan Ivar – NN – 42:10
Matre, Kristin – SIR – 42:31
Ringedal, Peder – Måmdålen IL – 42:39
Nøland, Hans Christioan – NN – 43:48
Vigane, Åge – St. Olav – 43:53
Oen, John – Norddan – 43:59
Birkeland, Lisbet – IK Grane – 44:23
Strøm. Aage – Nordea IL – 44:49
Lomeland, Brynjulf – CHC Astec – 45:43
Hellås, Arne – Kvås Jogg – 45:59
Ringedal, Nils Ivar – Måmdålen IL – 46:15
Bryan, Terry – BP Norge – 46:42
Schreiner, Rolf – SIF Håndball – 47:04
Karbøl, Tove – Sauda – 47:22
Johnsen, Frode – NN – 47:23
Harouny, Raymond – Bjerkreim IL – 48:04
Opsal, Mari – Skjalg IL – 48:06
Serigstad, Sven – Bjerkreim IL – 48:37
Langerud, Sigbjørn – CHC Astec – 48:41
Kittelsen, Evelyn – Knaben IL – 48:53
Dahl, Ellen – Skjalg IL – 48:59
Dybevik, Grete – NN – 49:09
Hansen, Bjørn – Kunstner – 49:28
Urquhart, Philip – NN – 51:30
Kerr, Scott – BP Norge – 52:03
Skulstad, Bjarte – BP Norge – 52:49
Hillestad, Linn-Anett – Skjalg IL – 54:13
Støkken, Eva – Statoil – 55:24
Law, Marie – BP Norge – 57:50
Bø, Magne – NN – 57:52
Østgård, Hege Berit – BP Norge – 57:54
Thorpe, Terry – NN – 59:22
Tollefsen, Reidun – Rogaland Radio BIL – 59:43
Mundheim, Eli – Svg. Kommune BIL – 59:45
Austvoll, Klara Lea – BP Norge – 1:00:34
Ormandy, Helen – BP Norge – 1:01:19
Pearson, Rachel – BP Norge – 1:02:45


RESULTATER – 3 KM
Bjelland, Andreas – NN – 15:05
Bjelland, Jakob – NN – 14:58
Dyngen, Harald – Sandnes IL – 10:32
Dyngen, Svein Harald – Sandnes IL – 11:47
Edvardsen, Johnny – Statoil – 11:18
Erikssen, Ivar – NN – 15:05
Groven, Sigbjørn – Skjalg IL – 9:48
Ringdal, Torild – NN – 15:14


RESULTAT 800M UNGDOMSLØP
Gutter 11-12
Ingebrigtsen, Martin – Sandnes IL – 02:44
Sel, Knut Arne – Bryne Friidrettsklubb – 03:02
Dahl, Helge – Skjalg IL – 03:02

Gutter 13-14
Ingebrigtsen, Henrik – Sandnes IL – 02:10
Dyngen, Svein Harald – Sandnes IL – 02:39

Jenter 11-12
Andersen, Nina – Sandnes IL – 02:30
Watne, Ingrid Johansen – Sandnes IL – 02:52
Ueland, Vilde – Varhogg Idrettslag – 02:58
Dyngen, Jorunn – Sandnes IL – 03:08
Dyngen, Turid – Sandnes IL – 03:10
Aakre, Andrea Elisabeth – NN – 03:28


BARNELØP
Andreasen, Tommy
Angeltveit, Andrea
Angeltveit, Sara
Antonsen, Julianne
Arild, Julie – SIF
Arild, Synne – SIF
Bakken, Erlend
Bakken, Hanna
Bakken, Marte
Barstad, Karina Egeland
Barstad, Kristoffer
Barstad, Lena Egeland
Barstad, Martin
Bech, Anna
Bech, Ola
Berg, Anne Katrin
Berg, Erik
Berge, Lotte
Egaas, Ingvild
Egeland, Eivind – Bjerkreim IL
Egeland, Morten – Bjerkreim IL
Erland, Brede R.
Erland, Nora R.
Erland, Sivert R
Frette Berge, Gunnar
Frette Berge, Gunnhild
Frette Berge, Rasmus
Haandegård, Brit
Hellerud, Signe – GTI
Heskestad, Tord Erichsen
Holst, Camilla
Holst, Jakob
Holst, Kristine
Huglend, Line
Huglend, Ole
Husvegg, Erling Kjellesvik
Husvegg, Fredrik
Husvegg, Stine
Husvegg, Tor Andre
Høllen, Sondre
Ingebrigtsen, Jakob – Sandnes IL
Jørgensen, Fryd Celin
Kaalhus, Erik
Kjensland, Kirre
Kloster, Paal
Lien, Edvarda – Statoil
Lien, Fiola – Statoil
Lindtner, Arne Gabriel
Log, Andrea – ConnocoPhillips
Log, Sigrid – ConnocoPhillips
Nilsen, Rikke Kristine
Nygård, Andreas
Nygård, Harald
Patursson, Even
Pedersen, Stian – Gandal IL
Pettersen, Mikael
Pettersen, Ole Martin
Pettersen, Trond Marius
Rein, Ulrikke
Rugland, Jesper
Rugland, Mikkel
Schreuder, Andreas Emilsen – SATS
Schreuder, Jakob Emilsen – SATS
Schreuder, Joakim Emilsen – SATS
Schøyen, Kim Andreas
Schøyen, Marlene
Sel, Tor Harald – Bryne Friidrettsklubb
Seppola, Jostein
Sjøen, Erlend Høllen
Sjøen, Håvard Høllen
Sjøen, Marie Høllen
Skailand, Hedda Eide
Skailand, Vilde Eide
Stordal, Sjurd
Stordal, Skage
Stordal, Tarjei
Tengesdal, Silje Therese – Brodd
Ueland, Vilde – Varhogg IL
Viken, William Hyggen – Madla
Watne, Sindre – Gandal IL
Økland, Kassandra
Økland, Rebekka
Øvrebø, Ingrid – Sandnes IL
Øvrebø, Ådne
Årsvold, Anna
Årsvold, Karen Austbø – Brodd
Årsvold, Martin Austbø – Brodd
Årsvold, Sven